برای طراحی تابلوهای تبلیغاتی باید ایده های خلاقانه داشته باشیم. یک تابلوی ساده، شاید استانداردهای لازم را داشته باشد اما چندان تأثیر‌گذار نیست. امروزه از تابلوهای سه بعدی هم استفاده میکنند به صورتی که بخش‌های متحرک داشته باشد ومردم با آن تعامل داشته باشند و حتی ممکن است در انها از انیمیشن استفاده شود. این روشها بیشتر جلب توجه میکند و باعث میشود ان محصول در ذهن مخاطب بماند.

قیمت تابلوهای سه بُعدی کمی بیشتر از تابلوهای معمولی است و همینطور تاثیر گذاری بیشتری هم دارند اما با استفاه از نکات زیر در طراحی تابلوها میتوانید تابلوهای معمولی را هم جذابتر و تاثیرگذارتر کنید.

بزرگنمایی

اگر ابعاد تصویر را بزرگ‌تر از چیزی که در زندگی واقعی است به نمایش بگذاریم تأثیرگذاری ان چند برابر میشود. فونت متن را برجسته کنید تا خواناتر باشد. هرچه فونت درشت‌تر باشد راننده‌ها از فاصله‌ی بیشتری می‌توانند متن را بخوانند و پیام شما را درک کنند. مطمئن شوید تمام حروف متنی موجود در تابلو به خوبی چاپ شده‌اند.

استفاده از رنگ در تابلو

در طراحی از رنگ‌های روشن و یک تصویر خیره‌کننده استفاده کنید تا چشم‌ها جذب تبلیغات شما شود. در بعضی موارد استفاده از رنگ‌های متضاد باعث تاثیرگذاری بیشتروانتقال بهتر پیام به مخاطب میشود.

بهتراست یک تصویر ساده‌ جهت پس‌زمینه انتخاب کنید به طوری که رقابتی بین تصویر اصلی و پس‌زمینه برای جلب توجه نباشد. یک تصویر مناسب و جذاب در مقایسه با چند تصویر کوچک که هر کدام بخشی از تابلو را گرفته‌اند می‌تواند تأثیر بیشتری بگذارد.

مختصر اما مفید

راننده ها با سرعت بالا زمان زیادی برای نگاه کردن به تابلو و خواندن متن طولانی ندارند.در واقع شش ثانیه متوسط زمانی است که برای خواندن یک تابلوی تبلیغاتی مصرف می‌شود. به همین دلیل شش کلمه تمام چیزی است که شما برای رساندن پیام‌تان باید از آن استفاده کنید. می‌توانید این تعداد را با توجه به طول کلمات و سادگی آنها، کمی افزایش دهید اما هر چه کمتر، بهتر؛این قانون این کار است. به این معنا که اگر نام تجاری، محصول یا خدمت پیچیده‌ای ارائه می‌دهید، بهتر است از تبلیغات محیطی استفاده نکنید.

فونت و شکل متن

بهتر است از فونت های ساده و ضخیم در بیلبورد استفاده کنید و به هیچ عنوان فونت های فانتزی که خواندن آنها سخت و زمان گیر است را بکارنبرید. سایز متن باید به اندازی کافی بزرگ باشد وبهتر است اندازه نام محصول ۱٫۵برابر بقیه کلمات باشد. در انتخاب فونت مناسب بیلبورد باید خلاق و حساس باشید.

استفاده از تابلوهای تبلیغاتی بیشتر

تابلوهای تبلیغاتی ابزارهای مهم وتاثیرگذار برای تبلیغ هستند اما نیاز به پشتیبانی قوی دارند. بنابراین شما به تعداد زیادی از تابلوها نیاز دارید تا تمام چشم‌ها را متوجه خود کنند. هر تابلوی تبلیغاتی شاخصی دارد که به آن امتیاز اعتباری ناخالص  گفته می‌شود و بر اساس عواملی مثل موقعیت، قابل رویت بودن، ترافیک، اندازه و غیره تعیین می‌شود. این شاخص به شما عددی بین ۱ تا ۱۰۰ می‌دهد. اگر این عدد ۵۰ باشد، به این معنی است که در هر روز حداقل ۵۰ درصد افرادی که در منطقه تردد می‌کنند یکی از تابلو‌های شما را خواهند دید. شما همیشه می‌خواهید به شاخص ۱۰۰ دست پیدا کنید اما چنین چیزی اصلا ارزان نخواهد بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>