همیشه با اسم تبلیغات محیطی ،ذهن همه ی مردم به سمت بیلبوردهای بزرگ یا تعداد زیادی تراکت‌های تبلیغاتی سوق پیدا می‌کند. اما امروزه طراحان از طرح ها و استراتژی های خلاقانه تر برای تبلیغات استفاده میکنند و از محیط اطراف برای اجرای تبلیغات استفاده بهتری میکنند. یکی از انواع روش های تبلیغات محیطی  استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی است، این وسایل همواره در حال رفت وامد هستند و همین باعث میشود تبلیغات توسط افراد بیشتر و درمحدوده های بیشتری مشاهده شود.استفاده از تبلیغات بر بدنه وسایل حمل و نقل عمومی همانند یک بیلبورد متحرک عمل میکند که افراد بسیار زیادی را در طول حرکت مخاطب خود قرار میدهد. به دلیل تکرار مسیرها،  جامعه هدف برای تبلیغات بسیار گسترده خواهد بود. استفاده از دستگیره های تبلیغاتی در داخل وسایل حمل و نقل عمومی نیز تمام مسافران حمل و نقل عمومی را هدف قرار خواهد داد.

مزایا تبلیغات محیطی متحرک

- تأثیرگذاری بیشتر

تبلیغات محیطی متحرک خیلی سریع برند و نام شما را به مخاطب ارائه میکند، وباعث میشود خدمات و محصولات شما بین مردم شناخته شود و نحوه دسترسی اسان را هم معرفی میکند. این تأثیر زمانی که مخاطب به دنبال محصول یا خدمت شما باشند بسیار قوی تر خواهد شد. استفاده از رنگ های مناسب برای بنر روی وسیله نقلیه، باعث میشود این تبلیغات بسیار چشم نواز تر و به یاد ماندنی تر باشد. استفاده از طرح های سه بعدی هم در این زمینه کمک شایانی میکند و جذابیت تبلیغات را بیشتر خواهد کرد.

- جامعه هدف گسترده تر

تبلیغات روی وسایل حمل و نقل عمومی  قابلیت انتخاب مناطق گسترده تری را به شما خواهد داد. شما میتوانید با برسی مسیر این وسایل حمل و نقل ، جامعه هدف خود را پیدا کنید و بهترین مسیر برای تبلیغات کالا یا خدماتتان را بیابید. حتی میتوانید محل کار مخاطبان خود را هدف قرار داده و تبلیغات خود را در این مسیر برای مخاطبان به نمایش بگذارید.

- هزینه

این نوع تبلیغات نسبت به روش های دیگر تبلیغات محیطی هزینه بسیار پایین تری را خواهد داشت و با توجه به بازدهی ، صرفه اقتصادی بیشتری نیز خواهد داشت.

– ارتقای فرهنگ شهروندی

– تولید شغل‌های جدید

– کاهش نرخ کرایه ها و  درآمد زایی برای راننده‌ها

– تنوع بصری در سیمای شهری

تبلیغات محیطی متحرک

معایب تبلیغات محیطی متحرک

– از معایب تبلیغات محیطی متحرک میتوان به این نکته اشاره کرد که فرد درون اتوبوس دسترسی به بیرون از محیط وسیله نقلیه ندارد و از دیدن مناظر طبیعی محروم میشود. مشکل دیگر این است که تا زمانی که اتوبوس در ایستگاه توقف نکرده است، مسافر نمی‌تواند بداند در کدام محدوده یا ایستگاه است و همین موضوع باعث ازدحام شدید جمعیت هنگام سوار یا پیاده شدن می‌شود.

– معایب دیگر این طرح این است که مسافر خود را در درون یک قفس حس می‌کند چون تقریبا ارتباطی با بیرون و محیط خارج از اتوبوس ندارد. در فصل گرما مسافرانی که داخل هستند به خاطر تبلیغات شیشه‌ها احساس گرمای شدیدی می‌کنند و در صورت خراب بودن کولر و سیستم تهویه اتوبوس، پنجره ها امکان باز و بسته شدن ندارد.

– این نوع تبلیغات اتوبوس‌های شهری در بیشتر موارد ،  یکدستی رنگ وسیله های نقلیه را از بین می‌برد.

- تبلیغات محیطی متحرک در بعضی موارد حواس رانندگان و عابران را پرت میکند  تمرکز انها را از بین میبرد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>