بهترین مناطق داخل شهری برای تبلیغات محیطی

شهر تهران به دلیل وسعت زیادی که دارد، به ۲۲ منطقه شهرداری تقسیم شده است که هرکدام از این مناطق دارای سطوح مختلفی از امکانات هستند. میزان توسعه یافتگی این مناطق، معیاری برای بالا شهربودن و پایین شهر بودن است.همچنین میزان توسعه یافتگی این مناطق به ۲۲ شاخص تقسیم می ‌شود.

تراکم نسبی جمعیت و اشتغال زیر مجموعه ده شاخص اقتصادی می باشند. بر اساس این ده شاخص، مناطق یک، سه، شش و هفت بیشترین شاخص را دارد.

شاخص ‌های دیگر میزان توسعه یافتگی هم شامل موارد زیر هستند

تعداد پارک ها

تعداد ایستگاه‌ های آتش‌ نشانی

تعداد مراکز آموزشی

تعداد مراکز درمانی

تعداد میدان‌ های میوه و تره ‌بار

به همین دلیل تبلیغات یک کالا و خدمات در مناطقی که میزان توسعه یافتگی بالایی دارد،بیشتر مورد استقبال قرار میگیرد و تاثیر گذاری بیشتری دارد.

چند نکته مهم در رابطه با مکان ایده ال تبلیغات محیطی

بیلبورد باید در معرض دید مستقیم مخاطب باشد

بعضی از بیلبوردها با اینکه در مکان خوبی قرار گرفته‌اند اما در معرض دید مخاطب نیستند. به یاد داشته باشید که مخاطبین برای مشاهده تبلیغات بیلبورد تغییر مسیر نمیدهند، در واقع راننده‌ها با سرعت زیاد در حال رانندگی هستند و زمان برای خواندن مطالب درج شده روی بیلبورد ندارند. به همین دلیل بیلبورد باید در محلی نصب شود که به راحتی برای رانندگان قابل رویت باشد. از لحاظ ارتفاع هم بیلبورد باید در راستای دید مخاطب قرار داشته باشد.

محدوده ای بدون مانع سرراه بیلبورد و مخاطب

یکی از مسائل مهم در همه شهرهای جهان از جمله شهر تهران، مسئله تبلیغات محیطی و به کار بردن تابلوهای تبلیغاتی در نقاط مختلف شهر ها می باشد. شاخه‌های درختان یا ساختمان‌های بزرگ جزء موانعی هستند که گاهی در مقابل بیلبوردها قرار میگیرند و باعث میشود اثر بخشی تبلیغات بیلبورد کاهش پیدا کند.

هماهنگی محل نصب بیلبورد با نیاز مخاطب

بیلبوردهایی که درمکان مناسب نصب شوند و با نیاز مخاطب سازگاری داشته باشند،جزء بهترین بیلبوردها  هستند. محل نصب بیلبورد تبلیغات شهری بسار مهم است. به عنوان مثال بیلبورد تبلیغاتی نصب شده در دهانه ی یک تونلی که رانندگان با سرعت اهسته حرکت میکنند باید با بیلبوردی که در بزرگراهها نصب می شود متفاوت باشد چون در بزرگراه با سرعت بالا رانندگی میکنند و زمان دیده شدن بیلبورد بسیار کم است.همچنین توجه به بار ترافیکی یا منظره ی زیبای اطراف محل نصب بیلبوردهای تبلیغات می تواند برای بهتر دیده شدن بیلبورد بسیار سودمند و موثر باشد. برای مثال نصب بیلبوردهای تبلیغاتی مربوط به رستوران در مسیرهای جاده ای بعد از یک روز پر استرس و رانندگی طولانی با تکیه بر حس گرسنگی بعد از ساعت ها رانندگی می تواند بسیار تاثیرگذار باشد. تمام این ها فرصت های طلایی برای ایجاد سازگاری بین متن آگهی بیلبوردهای تبلیغات شهری و نیاز مخاطب فراهم می سازد.

حجم ترافیک عبوری از آن موقعیت

این نکته کاملا واضح است که میزان عبور برای انتخاب بیلبورد و هزنیه ای که برای آن میدهیم مهم است اما خب آمار این رفت و امد ها دقیق معلوم نیست. که البته برای فهمیدن این موضوع می توانید به سازمان حمل و نقل و ترافیک مراجعه کنید و حجم ترافیک عبوری از ان منطقه را بدست اورید.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>