تبلیغات محیطی

تبلیغات محیطی به هر نوع تبلیغ خارج از نقطه نهایی خرید مشتری گفته میشود. تبلیغات بیرونی اصطلاحی کلی و غیرتخصصی دربارهٔ شکل های دیگری از تبلیغات در فضاهای خارج از خانه است. معادل دیگر این اصطلاح تبلیغات خارج از خانه نامیده می‌شود. عبارت خارج از خانه یعنی هر رسانه‌ای که در محیط  خارج از منزل با مشتری در ارتباط باشید.

رسانه و ابزارها

در سراسر جهان چهار نوع عمده برای تبلیغات محیطی در نظر گرفته می‌شود که شامل : بیلبورد، مبلمان شهری، وسایل حمل و نقل، و سایر رسانه‌های محیطی است.

بیلبورد

بیلبورد از جهت میزان دید بهترین وسیله برای معرفی محصول و خدمات در محیط شهری می‌باشد. بیلبورد یک ایده جالب و خوب است که بیننده را به تفکری درباره طرح پنهان وادار می‌کند تا تصمیم نهایی را برای خرید بگیرد.

مبلمان شهری

وسایل حمل و نقل مثل بدنهٔ اتوبوس، بدنهٔ خودروهای پخش محصول و غیره شامل مبلمان شهری میشود.

سایر رسانه‌های محیطی  شامل

استرابورد

استند تبلیغاتی

عرشهٔ پل‌ها

لامپ‌های نئون

ایستگاه‌ها مثل ایستگاه‌های اتوبوس، مترو و غیره

تابلوی سردر فروشگاه ها

حروف ‌نگاری روی پنجره فروشگاه

جعبه‌های نور یا لایت باکس تبلیغاتی

لامپ ال‌ای‌دی

لمپوست بنر

ویترین

دیوارنگاری

سایه‌بان جلوی درب فروشگاه

و بسیاری موارد دیگر

تبلیغات از طریق بیلبورد

بیلبورد یکی از انواع تبلیغات محیطی است که می‌ توان از ان  در مکان‌ های مختلف استفاده کرد. بیلبوردها به صورت سنتی، در حوزه‌‌ی کشوری عمل می‌کنند واغلب  در اندازه‌های استاندارد وجود دارند. بیلبوردها نیز مانند تبلیغات تلویزیونی و رادیویی، می‌توانند در سطح ملی و برای پوشش دادن بازار توده‌ای خریداری و استفاده شوند. بیلبوردها، تأثیر خلاقانه و نمایشی خاصی دارند به همین دلیل آگاهی مخاطبان را افزایش می‌دهند، سریع قابل دسترسی هستند و در مقایسه با دیگر تبلیغات با هزینه‌‌ی کمتر مخاطبان بیشتری را جذب می‌کنند.

انواع تبلیغات محیطی

تبلیغات ترانزیت

تبلیغات ترانزیت علاوه بر روی وسائل نقلیه بلکه در فرودگاه‌ ها و ایستگاه‌ های اتوبوس و مترو هم دیده می‌ شوند. تبلیغات ترانزیت نوعی از تبلیغات محیطی هستند که روی وسائل نقلیه مانند مترو ، اتوبوس، تاکسی ، قطار سریع‌السیر، قطار مسافربری و کشتی‌ همچنین در فرودگاه‌ و دیگر ترمینال‌های مسافربری نصب می‌شوند. اگر می‌خواهید بازار زیادتری را پوشش دهید، بهتر است از نوآوری‌ و خلاقیت هم استفاده کنید. از جمله تبلیغات ترانزیت می‌توان به وسایل نقلیه‌ کاملا پوشیده شده از تبلیغ (از درون و از بیرون)، نمایش‌‌گرهای منور، نمایش‌‌گرهای دیجیتالی، نمایش‌گرهای ال.ای.دی، پوشاندن ایستگاه‌های وسایل نقلیه، نمایش‌‌گرهای سه بعدی طراحی ،دستگیره‌های داخل وسیله‌‌ی نقلیه، و دیگر مواردی از این دست اشاره کرد.

انواع رسانه های محیطی

انواع تبلیغات محیطی دیگر

استفاده از پروژکتور بر روی ساختمان‌ها

تبلیغات درون داروخانه‌ها

رسانه‌های ساحلی

نمایش‌گرهایی در پیست‌های اسکی

رسانه‌های داخل پمپ بنزین‌ها

تبلیغات محیطی متحرک

نمایش‌گرهای درون دانشگاه‌ها

تبلیغات درون هتل‌ها

شایع‌ترین انواع تبلیغات محیطی عبارتند از:

مبلمان‌های خیابانی (ایستگاه‌های اتوبوس، کیوسک‌ها، غرفه‌های تلفن)

بیلبوردها

تبلیغات چریکی (مانند رسانه محدود)

دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات CLB

تبلیغات حمل و نقل و wraps (تاکسی، اتوبوس، مترو، قطار وغیره)

سمپلینگ

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>